İş Yeri Hekimi Görevlendirilmesi

*/ ?>
İş Yeri Hekimi Görevlendirilmesi

Güvenç OSGB olarak, sayfamızda bahsedilen illere uzman işyeri hekimi göndermekteyiz. İş yerlerinde güvenli ve sağlıklı bir ortam yaratmak için firmamız bunları sağlayabilen eğitimi almış ve tecrübe edinmiş her çalışana sahiptir. İş Sağlığı ve Güvenliği yönetmeliğine göre belirtilen nitelikleri karşılayabilecek uzmanlarımız, görevlerinde her zaman üst seviyelerde başarı gerçekleştirmişlerdir.

İş Yeri Hekimi Yükümlülüğü

Yönetmeliği göre hekimlerin geçerli bir belgeye sahip olması gerekmektedir. Firmamızın sunduğu hizmetler arasında görevlendirilen hekimlerimiz, iş yeri hekimliği belgesi ile yönetmeliği uymaktadırlar.

Firmamızda yer alan uzman hekim çalışanlarımız işyeri hekimliği eğitim programı tamamlamış ve eğitimin sonunda ise Bakanlık tarafından yaptırılan iş yeri hekimliği sınavında başarılı olmuşlardır. Her uzman hekimimizin yönetmeliğe göre sahip olması gereken belgeleri ve eğitimleri vardır.

İş Yeri Hekimlerimizin Görevleri

İş yeri hekimlerimiz, görevlendirildiği iş yerinde bulunurken diğer sağlık personelleri ile birlikte çalışırlar. Sağlık ve çalışma ortamı ile ilgili gözetimleri yaparlar ve işveren kişiye bu konu hakkında bilgi verirler.

İş yerlerinde yapılmış veya yapılacak olan çalışmalar, değişiklikler ile ilgili organizasyonlar yaparlar. İş yeri düzeni, kullanılacak veya değiştirilecek olan maddeler, kişisel koruyucu tasarımların iş sağlığı ve güvenliği maddelerine uygun olarak yapılması için işveren kişiyi öneri de bulunurlar.

İş yerlerinde çalışan kişilerin daha sağlıklı olabilmesi veya sağlıklarının korunabilmesi için iş veren kişiye gerekli bilgileri aktarırlar. Bu sayede çalışan kişiler için bir sağlık rehberi olurlar.

İşyerinde çalışan kişilerin zihinsel ve fiziksel olarak kendilerine uygun olan işin belirlenmesi için yapılan araştırmalara dahil olurlar. Ayrıca çalışma ortamında stres oluşmaması için de işveren kişiye önerilerde bulunup bilgilendirirler.

İş yeri hekimlerinin görevlendirildiği iş yerlerinde meydana gelmiş olan kazaların veya meslek hastalıklarının nedenlerini araştırırlar ve tekrarlanmaması için gerekli önerileri iş veren kişiye aktarırlar.

İş yerinde meydana gelmiş olan ve ölüm veya yaralanma ile sonuçlanmayan olayların; çalışan kişiye, çalışma ortamına ve ekipmanlara zarar verme potansiyeli var ise bu durumu iş veren kişiye belirtip öneride bulunurlar.

İş sağlığı ve güvenliği açısından yapılan risk değerlendirmelerine çalışan hekimlerimiz de dahil olur. Ortaya çıkacak riskleri takip edip bu sorunun ortadan kalkması için gerekli değişiklikleri, düzenlemeleri ve benzeri şeyleri, iş veren kişiye bildirip öneride bulunurlar. Bu sayede risk değerlendirmeleri emin kişiler tarafından takip edilmiş olur ve riskler alt seviyeye düşürülür veya ortadan kaldırılır.

Çalışan işyeri hekimleriz sağlık gözetimi de yaparlar. Çalışan kişilerin tüm sağlık problemlerini veya şikayetlerini periyodik bir halde incelerler.

Firmamızın hizmet olarak sunduğu iş yeri hekimleri, iş sağlığı ve güvenliği kurallarında olması gereken tüm bilgilere, eğitimlere ve belgelere sahip olup, iş sağlığı ve güvenliği yükümlü oldukları tüm sorumlulukları başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedirler. Bu sayede iş yeri için gerekli olan tüm sağlık ortamını sağlarlar.

Yorum Yap

Email adresiniz paylaşılmacakyır. * Zorunlu alanlar