LONDON EYE’DA YÜZLERCE KİŞİ MAHSUR KALDI

*/ ?>
LONDON EYE’DA YÜZLERCE KİŞİ MAHSUR KALDI

LONDON EYE’DA YÜZLERCE KİŞİ MAHSUR KALDI

İngiltere’nin başkenti Londra’daki ‘London Eye’ isimli dönme dolap, teknik arıza nedeniyle yaklaşık 3,5 saat durdu. Yüzlerce kişinin bir süre mahsur kaldığı bildirildi.
02:1002:10Dev dönme dolabın teknik arıza nedeniyle dün akşam yerel saatle 19.21 ile 22.40 arasında durduğu ve 500’den fazla kişinin yaklaşık 3,5 saat mahsur kaldığı belirtildi.

DÖNME DOLABI İŞLETEN ŞİRKET ÖZÜR DİLEDİ

Dönme dolabı işleten Merlin Entertainments şirketinden yapılan açıklamada, “Dün akşam teknik bir arıza yaşanmıştır. Olaydan etkilenenlerden özür diliyoruz. Misafirlerimizin biletlerinin iadesi yapılacaktır. Dönme dolapta bulunan kişilerden biri itfaiyeyi aramıştır. Olay yerine hem itfaiye hem de ambulans gelmiş ancak sorun onların müdahalesi olmadan giderilmiştir.” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, her kapsülde acil durumlar için termal battaniye, su ve ilk yardım çantasının bulunduğuna işaret edildi.

BUGÜN YİNE AÇILDI VE NORMAL ŞEKİLDE ÇALIŞTI

Sosyal medyaya yansıyan fotoğraflarda, mahsur kalanlardan bazılarının termal battaniyeleri kullandıkları görüldü. Olayda yaralanan ya da hastaneye kaldırılan olmadığı ve London Eye’ın bugün sabahtan itibaren tekrar açılarak normal şekilde çalıştığı belirtildi.

Londra’da 2000 yılında 70 milyon sterline yapılan 135 metre yüksekliğindeki London Eye, İngiltere’nin başkentini kuşbakışı görmek isteyenlere yarım saatte bir tur attırıyor. Thames Nehri kenarındaki dev dönme dolaba, turistler başta olmak üzere her yıl milyonlarca kişi biniyor.

Yorum Yap

Email adresiniz paylaşılmacakyır. * Zorunlu alanlar