İş Güvenliği Uzmanı Görevlendirilmesi

*/ ?>
İş Güvenliği Uzmanı Görevlendirilmesi

Firmamızın hizmetlerinden biri olan iş güvenliği uzman görevlendirme, Türkiye’nin 8 belirtilen iline sağlanmaktadır. Çalışan uzmanlarımız gerekli niteliklere, eğitimlere ve belgelere, sorumluluklara, görevlere, yetkilere ve çalışma usulleri hakkında tecrübeye sahiptir.

Bahsi edilen 8 ildeki her iş yerine iş güvenliği uzmanlarımız görevlendirilir. Farklı sınıf iş yerlerinde çalışmak için farklı ve deneyimli uzmanlarımız mevcuttur. İş yerinin standartlarına ve sınıfına göre çalışmak için gerekli olan farklı belgelere sahiptirler. Hiçbir iş yerine eksik belgesi olan bir uzman görevlendirmeyiz. Her uzman iş yerinde çalışabilmek için farklı niteliklere ve belgelere sahiptir, bu sayede iş güvenliğini oldukça başarılı bir şekilde sağlamaya doğru bir şekilde çalışırlar.

İş Güvenliği Uzmanlarımızın Nitelikleri

Firmamızın görevlendirdiği iş güvenliği uzmanları, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu altında tüm donanımlara sahiptirler. Eksik, yanlış belgeleri veya donanımları bulunmamaktadır.

Uzmanlarımız iş yerlerine göre gerekli olan iş güvenliği uzmanlığı belgesi sahibidirler. Her uzmanın sahip olduğu belge farklı veya aynı olabilir fakat her uzman sahip olduğu belgeye göre uygun olan işyerlerinde görev alır. (C) sınıfı belgeye sahip olan uzmanlarımız az tehlikeli sınıfında, (B) sınıfı belgeye sahip olan uzmanlarımız az tehlikeli ve tehlikeli sınıfında, (A) sınıfı belgeye sahip olan uzmanlarımız ise (C) ve (A) sınıfı belge sahiplerinin çalışabildiği iş yerleri dahil olmak üzere bütün tehlike sınıfında çalışabilmektedirler.

Yukarıda bahsedilen sınıf belgelerini alabilmek için gerekli süre zarfında fiilen tecrübeye ve çalışmaya sahip olmak gerekir. Uzmanlarımız da eğitimleri almış, sınavları geçmiş ve en üst sınıf belgeyi de alabilmek için gerekli süre zarfında çalışmış ve tecrübe edinmiştir. Bu yüzden asla sadece (A) sınıfı belgeye sahip olanın çalışabileceği bir iş yerine, (B) ve (C) sınıfı belgeye sahip olan bir uzmanımızı göndermeyiz. Her uzman sahip olduğu belgeye uygun olan iş yeri sınıfında görev alır.

İş Güvenliği Uzmanlarımızın Görevleri

İş yerlerinde yapılacak olan çalışmalar veya değişiklikler, çalışanı ve çalışma ortamını her derecede etkileyebilmektedir. Bu etkilemenin iyi bir sonuç doğurması için iş güvenliği uzmanlarımız gerekli olan önerileri iş veren kişiye yapmaktadır.

İş yerinde meydana gelmiş olan iş kazaları veya meslek hastalıkları nedenleri ve sonuçları hakkında gerekli araştırmalara yaparak tekrarlanmaması için iş verene öneri sunarlar.

İş yerinde çalışan hekimler ile birlikte organize olup değerlendirmeler yaparak tehlikeli veya riskli durumun tekrar ortaya çıkmaması için önleyici olanaklar sağlarlar.

İş yerinde belirlenen durum hayati ve önlenemez olursa, işin durdurulması için iş veren kişiyi uyarırlar veya gerekli müdahalenin yapılmasını önerirler.

İş güvenliği uzmanı sorumlu ve yükümlü olduğu her şeyi yapmaktadır. Aksi halde iş veren kişinin sorumluluğu altına girerler. Yürüyen işi aksatmadan yapmaları gereken araştırmaları, değerlendirmeleri, tedbirleri ve gereken her şeye yapmak zorundadırlar.

 

 

 

Yorum Yap

Email adresiniz paylaşılmacakyır. * Zorunlu alanlar