29 Nisan 2017 Tarihinde Yapılacak 2017 İSG Nisan Dönemi Sınav Duyurusu

*/ ?>
29 Nisan 2017 Tarihinde Yapılacak 2017 İSG Nisan Dönemi Sınav Duyurusu

2017 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü içerisinde İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 1. Dönem sınavı 29 Nisan 2017 tarihinde 09.30’da yapılacaktır.

Sınava başvuruları ise 28 Şubat – 8 Mart 2017 tarihleri arasında yapılmaktadır.

Sınav Merkezleri

Sınav merkezleri Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İstanbul–1, İstanbul–3, İzmir, Konya, Kayseri, Malatya, Sivas, Samsun, Trabzon ve Van illerinde yapılacaktır. Başvuran aday sayısının 1000 sayısından daha az olduğu sertifika bölgelerinde sınav sadece Ankara’da yapılabilecektir.

İnternet aracılığıyla beraber bireysel başvuru hakkı yer almayan adaylardan, başvuruların yapılacağı tarihler arasında eğitim, görev, tedavi vb. sebeplerle yurt dışında bulunduğu için (KKTC ve Kırgızistan-Bişkek hariç) başvuru merkezlerine gitmesi mümkün yer almayan adaylar, sınava Ankara’da girecekler ve sınava sadece pasaportları ile beraber kabul edileceklerdir. (Pasaport dışında herhangi bir kimlik belgesi kabul edilmemektedir.)

Kimler Sınava Girebilir

Kimlerin sınavlara katılabileceğine dair yapılacak sınav ilanı, sınav başvuruları başlamadan önce Genel Müdürlük tarafından yapılmaktadır. İlanda, sınava başvuru sebepleri ayrıntılı olarak yer almaktadır. Sınava başvuru hakkı yer alan adaylar Genel Müdürlük tarafından belirlenmektedir. Genel Müdürlük sınava girecek olan adayların başvuru koşullarını taşıyıp taşımadığını kontrol etmektedir. Genel Müdürlük, başvuru durumlarını taşıyarak sınava katılmasını uygun yer alan adayların bilgilerini, ÖSYM’ye bildirecektir. Genel Müdürlük aracılığı ile TC Kimlik Numaraları ÖSYM’ye bildirilmiş olan adaylar, başvuru işlemlerini gerçekleştirerek, sınav ücretini yatıracaklardır.

‘Sınava İlişkin Olarak Genel Bilgiler Temel İlke ve Kurallar’ bağlantılarla sunulmuş olup sınava başvuru yapacak adayların kılavuz içerisinde yer alan bilgileri dikkatle incelemeleri gerekir.

Bilindiği gibi işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ile beraber diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve bu konuda belgelendirilmesi işlemleri, ilgili mevzuat kapsamında yürütülür.

29 Nisan 2017 (Cumartesi) günü içinde yapılacak olan merkezi sınavla ilgili açıklama konusunda belirtilen adayların, adayların bu takvime göre doğru şekilde hareket etmeleri önem arz etmektedir.

İşyeri Hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı ile beraber diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve belgelendirilmesi konusunda işlemleri ilgili mevzuat kapsamında etkin olarak yürütülmektedir. Bu itibarla 29 Nisan 2017 tarihi içerisinde yapılacak olan merkezi yapılacak olan sınavla ilgili açıklamalarda adaylar;

Sınava, Genel Müdürlük aracılığı ile yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek olan İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı adaylarının alacakları eğitimlerinin uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim olmak üzere, en geç 13 Şubat 2017 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekir.

13 Şubattan sonra eğitimlerini tamamlamış olan adaylar 29 Nisan 2017 tarihindeki sınava giremeyeceklerdir. Bu nedenle Eğitim Kurumlarının program girişini, en geç 05 Ocak 2017 tarihinde saat 23:59 saatine kadar kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekir.

Yorum Yap

Email adresiniz paylaşılmacakyır. * Zorunlu alanlar